قرنیزهای ام دی اف و پی وی سی

قرنیز چوبی

مزایا و معایب + تفاوت آن ها با قرنیز ام دی اف

قرنیز چوبی از قدیمی ترین ابزارهای دکوراسیون داخلی است. با پیشرفت تکنولوژی قرنیزهای چوبی ظاهر لاکچری تری به خود گرفتند و در رده ی ابزارهای گران قیمت دسته بندی می شوند. این  محصولات در ضخامت های ۸ میل تولید می شوند ولی بعضی از ابزار ها حداقل به ضخامت ۱۲ میل نیاز دارند .

این محصولات عموما از چوب های گردو ، افرا ، راش ، روس و … تولید می شوند. چوبی که بوسیله آن قرنیز را تولید می کنند باید کاملا خشک شده باشد، در غیر اینصورت رنگ به خوبی روی کار نمی خوابد و پس از مدتی کار نمای زیبای خود را از دست می دهد.

مقایسه قرنیز چوبی با قرنیز ام دی اف

قرنیزهای چوبی از جنس چوب طبیعی هستند ولی محصولات ام دی اف از فراورده های چوبی تولید می شوند. محصولاتی تولید شده از چوب محدودیت ابزار ندارند و هر طرحی را بوسیله دستگاه سی ان سی می توان بر روی آن ها ایجاد کرد در مقایسه محصولات ام دی اف در ابزارها محدود بوده و مزیت آن قیمت ارزان آن ها نسبت به چوب است. محصولات چوبی را می توان در سایزهای مختلف (طول، عرض و ضخامت دلخواه) تولید کرد. قرنیزهای ام دی اف یشیل در عرض های ۷ ، ۹ ، ۱۱ و ۱۵ سانت و در ضخامت های ۸ و ۱۶ میل و طول ۳٫۶۶ و ۲٫۸۰ متر موجود می باشند .

قرنیز یشیل پروفیل 

شرکت یشیل یکی از بزرگترین تولید کننده های قرنیز و ابزار آلات MDF در کشور است. این شرکت تولید کننده انواع قرنیز ۷سانتی متری, قرنیز ۹سانتی متری , قرنیز ۱۱سانتی متری و انواع ابزار آلات پارکت می باشد . تنوع رنگ و تولید شرکت یشیل برای هر نوع سلیقه و نیازی پاسخگو می باشد . قرنیز های یشیل به طول ۳٫۶۶ متر و انوع ابزار آلات این شرکت به طول ۲٫۸۰ متر می باشد.